Apie fondą
Lietuvos muzikų rėmimo fondas. 25-eri metai.pdf
LMRF 15 metų.pdf
LMRF 10 metų:
https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/17914/muzikos-svetaine-lietuvos-muziku-remimo-fondo-1o-asis-kurybines-veiklos-sezonas
Straipsniai ir video su žyme Lietuvos muzikų rėmimo fondas (LMRF).
https://zyme.lrytas.lt/lietuvos-muziku-remimo-fondas-lmrf
„7 meno dienos" apie Lietuvos muzikų rėmimo fondą: https://www.7md.lt/autorius/370/p-0
LIETUVOS MUZIKŲ RĖMIMO FONDAS ĮKURTAS 1992 m.
FONDAS VYKDO 12 MUZIKINIO ŠVIETIMO PROGRAMŲ
ALMA MATER MUSICALIS
Vilniaus Universiteto šv. Jonų bažnyčioje rengiamas abonementinių koncertų ciklas (per metus 7 koncertai) esamiems ir buvusiems studentams bei moksleiviams, jų pedagogams.
BEAUŠTANTI AUŠRELĖ
kasmet Vilniuje, Prezidentūros aikštėje, rengiama Mokslo metų pradžios ir Laisvės dienos šventė, kuri per LTV tiesiogiai transliuojama visai Lietuvai. Rengiami koncertai mokyklose per visus mokslo metus.
SUGRĮŽIMAI
kasmet balandžio – gegužės mėnesiais Vilniuje ir kituose miestuose rengiamas tarptautinis muzikos festivalis. Koncertuose dalyvauja Lietuvos muzikai, dirbantys arba studijuojantys užsienyje, taip pat jų kolegos – užsienio šalių atlikėjai.
DAINUOJU LIETUVĄ
programa skirta Lietuvos vardo paminėjimo 1000-mečiui, Valdovų rūmų atstatymui remti. Daug renginių buvo paskirta Mindaugo karūnavimo 750-osioms metinėms.
MUSICA SACRA
ši programa gimė popiežiaus Jono Pauliaus II pasitikimo Lietuvoje proga (1993 m.). Tais metais buvo surengta 111 sakralinės muzikos valandų Lietuvos bažnyčiose. Programą tęsia SEKMADIENIO MUZIKA – sakralinės muzikos ir susikaupimo valandų ciklas Vilniaus arkikatedroje bazilikoje. 2018 m. pasitinkant popiežių Pranciškų gegužės-rugsėjo mėnesiais buvo surengta 60 sakralinės muzikos valandų visų Lietuvos vyskupijų parapijose.
MUSICA TERRAE VILNENSIS
muzikinio švietimo programa Pietryčių Lietuvos gyventojams. Programos sudėtinė dalis – festivalis PAVASARIO MUZIKA VISAGINE – kasmet rengiamas koncertų ciklas Visagino ir jo apylinkių gyventojams.
JAUNŲJŲ TALENTŲ GLOBA
Muzikų – tarptautinių konkursų laureatų ir jų pedagogų tradicinės pagerbimo iškilmės Prezidentūroje ir Vyriausybės rūmuose rengiamos kasmet. Laureatų apdovanojimas, jų koncertas.
MUZIKOS ŽVAIGŽDĖS IR ŽVAIGŽDUTĖS – metams baigiantis Vilniaus rotušėje rengiama šventė, kuri apvainikuoja jaunųjų talentų paieškos regionuose kasmetinės akcijos rezultatus.
MŪSŲ MIESTELIAI
kraštiečiams prisidedant organizuojami žymių atlikėjų, jaunųjų talentų koncertai miestelių, jiems gretimų kaimų gyventojams.
DRUSKININKŲ VASARA SU M. K. ČIURLIONIU
tarptautinis menų festivalis 2003 m. išaugo iš 7 metus Druskininkuose rengto Smuiko muzikos festivalio. Per 4 festivalio mėnesius surengiama virš 50 koncertų, vakarų, sakralinės muzikos valandų.
„Sunku sumąstyti natūralesnį kultūros reiškinį kaip muzikos festivalis Druskininkuose, papuoštas M.K.Čiurlionio vardu, nušviestas jo dvasios”, – taip šį Fondo renginį įvertino prof. V. Landsbergis.
ATGAIVA
Fondas kasmet daug koncertų, vakarų rengia neįgaliesiems, socialiai remtiniems žmonėms. 2003 m. - Neįgaliųjų metais surengta 100 koncertų, muzikos švenčių, kuriose dalyvavo ir sveikieji, ir neįgalūs atlikėjai. Už projekto ATGAIVA vykdymą Vilniaus mieste Fondas laimėjo UNESCO Taikos miesto premiją.
•
LEIDYBA
Išleistos knygos apie ilgametį Lietuvos Respublikos finansų ministrą, vieną iš Fondo įkūrėjų Romualdą Sikorskį, ilgametį kultūros ministrą Dainių Trinkūną. Kasmet leidžiami muzikologo Vaclovo Juodpusio parengti „Muzikos kalendoriai”. Išleisti išeivijos kompozitorių (JAV) Giedros Gudauskienės, Alfonso Mikulskio kūriniai bei kiti leidiniai.
•
STASIO VAINIŪNO NAMAI
Lietuvos muzikų rėmimo fondo įsteigti 1998 metais tapo tiek jaunųjų muzikos, dailės, literatūros, tiek patyrusių menininkų, veteranų traukos centru. Per metus įvyksta iki 100 įvairių renginių. Nuo 2004 m. pradėti rengti kassavaitiniai „Muzikiniai trečiadieniai”.
Stasio Vainiūno namams vadovauja muzikologas Vaclovas Juodpusis.
•
Lietuvos muzikų rėmimo fondo atsiradimą lėmė netikėtas atsitiktinumas: Liucija Stulgienė, sukaupusi didelę šalies kultūrinio, muzikinio gyvenimo patirtį, susiklosčius aplinkybėms, 1991 metų pavasarį paliko savo postą Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros skyriuje. Todėl jai, visad veikliai, atsiradus naujoms galimybėms, ir gimė mintis įkurti instituciją, kuri būtų kaip gelbėjimosi ratas į nepaprastai sudėtingas situacijas patekusiems Lietuvos muzikams. Beveik pusmetį užtruko intensyvus organizacinis darbas rengiant Statutą ir kitus dokumentus. Tada ir buvo sumanytas Fondo veiklos objektas, pamatyti tie muzikinio gyvenimo barai, kurie dirvonavo ir laukė darbščių rankų paramos. Buvo surasti pirmieji rėmėjai, pasirengta pirmiesiems renginiams. Jau turint numatytas veiklos erdves, 1991 metų gruodžio 19 dieną, nors dar oficialiai neįforminus Lietuvos muzikų rėmimo fondo, Vilniaus menininkų rūmų Baltojoje salėje buvo surengta pirmoji tarptautinių konkursų laureatų bei jų pedagogų pagerbimo šventė. Tą kartą koncertavo Petras Geniušas, Jurgis Karnavičius, Birutė Vainiūnaitė, Irma Kliauzaitė, Dalia Stulgytė, Judita Leitaitė, Sigutė Stonytė, Aleksandra Žvirblytė, Guoda Gedvilaitė ir kiti. Ruošiantis šiam reikšmingam renginiui, buvo pakviesta talkinti Eglė Ugianskienė, kuri vėliau tapo Fondo direktorės pavaduotoja.
•
Artėjant Lietuvos muzikų rėmimo fondo dešimtmečiui, Fondo direktorė Liucija Stulgienė pasakojo:
„Pradėjau veiklą nuo nulio – buvau vienui viena su savo idėja. Nė nesitikėjau, kad viskas taip sparčiai judės į priekį, kad žmonės tokie dėmesingi muzikai. Kai manęs klausia, ar sunku buvo sukurti Fondą, jam vadovauti, visada atsakau – labai sunku. Tačiau, kuo darbas sunkesnis, kuo jo daugiau, tuo didesnis padarytų darbų džiaugsmas. Svarbiausia, kad ir darbus dirbame, ir džiaugsmu dalinamės visi: darbštūs, kantrūs ir sumanūs bendradarbiai, nuoširdūs rėmėjai ir muzikai, kurie dalyvauja mūsų programose ar kuriuos remiame.
Jei vis daugiau Lietuvoje rasis žmonių, negalinčių gyventi be muzikos, tikėsime, kad Fondo žmonės dirba neveltui.
O tas poreikis tarnauti muzikai, teikti žmonėms džiaugsmą atsirado dar studijų metais, vėliau dirbant Šiaulių miesto vicemere ir Vyriausybės kultūros skyriuje. Visi šie metai ir buvo tarsi pasiruošimas įkurti tokią instituciją“.
•
Lietuvos muzikų rėmimo fondas nuo pat pirmųjų savo gyvavimo metų ėjo ten, kur galėjo sulaukti visuomenės, klausytojų dėmesio, kur dirvonavo į naujas sąlygas patekęs šalies muzikinis gyvenimas. Fondas inicijavo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną paminėti iškilmingu koncertu, kuris įvyko 1992 m. kovo 9 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Tik vėliau šią datą minėti koncertu perėmė valstybinės įstaigos. Arba, kai buvo paskelbta apie Lietuvos vardo paminėjimo 1000-metį, šiai įžymiai sukakčiai Fondas numatė specialią programą.
Visą savo kūrybinės veiklos dvidešimtpenkmetį Lietuvos muzikų rėmimo fondas ieško naudingų kontaktų su valstybinėmis ir visuomeninėmis organizacijomis, tautinėmis bendrijomis. Fondo ir Lietuvos žydų bendruomenės iniciatyva 1994 m. rugsėjo 27 d., dalyvaujant Lietuvos Respublikos kultūros ministrui, Vilniaus savivaldybės kultūros ir meno skyriaus atstovams, JAV ambasadoriui Lietuvoje, kitiems aukštiems šalies ir užsienio pareigūnams, prie namo Vilniuje, S. Skapo g. 4, buvo atidengta paminklinė lenta J. Heifetzui, o Lietuvos menininkų rūmų Baltojoje salėje surengtas iškilmingas koncertas, kuriame dalyvavo Lietuvos kamerinis orkestras ir kiti atlikėjai. Smuikininkė D. Stulgytė (Vokietija) pagrojo specialiai šioms iškilmėms kompozitoriaus B. Borisovo sukurtą Dedikaciją J. Heifetzui smuikui solo. Minint J. Heifetzo 100-ąsias gimimo metines, minėta memorialinė lenta buvo perkelta ir pritvirtinta prie namo Vilniaus g. 25, kuriame, kaip manoma, veikė Vilniaus muzikos mokykla ir ją lankė būsimasis smuiko virtuozas.
•
Lietuvos muzikų rėmimo fondas surengė ne vieną sukaktuvinį V. Noreikos, E. Kaniavos koncertą, kurie tapo atmintini ne tik šiems jubiliatams, bet ir gausiems klausytojams, taip pat kompozitoriaus E. Balsio, Prezidento A. Smetonos gimimo 125-ųjų, finansininko ir muzikos puoselėtojo R. Sikorskio gimimo 75-ųjų metinių paminėjimus.
•
1998 metų gegužės mėnesį Fondas įkūrė Stasio Vainiūno namus, 2000 metų balandį įsteigė bendriją Atgaiva, o 2002 metų sausį – viešąją įstaigą MUZIKOS PROJEKTAI.